קבוצות טיפול

אובדן הריון

אובדן הריון הינו אירוע קשה, גופנית ונפשית.
את מתמודדת פעמים רבות עם אובדן הילד שחשבת עליו, דמיינת והרגשת בתוכך. תחושות עצב עמוק, כעס ואשמה כובשים את המרחב שבו שררו לפני רגע שמחה וציפייה לילד בריא. בניגוד לסוגים שונים של אבל, תחושות אלה לא תמיד מקבלות תמיכה ולגיטימציה מהסביבה ובמקרים רבים נותרות כמוסות, לא מעובדות, שמורות בנפשך ככאב חסר מענה.
הכאב והאובדן הסמוי עלולים להשפיע על היבטים שונים בחייך, גם כאשר נראה שהמשכת בחייך ואף הבאת ילדים נוספים לאחר האובדן.
אנו מעניקות לך הזדמנות לעבד את האובדן שחווית, במרחב תומך, מוגן ובטוח, עם נשים שעברו תהליך דומה, בהנחיית פסיכולוגית קלינית מומחית. הקבוצה תאפשר לכן לשמוע ולהשמיע את כאבכן ולספר על האבל וההתמודדות היומיומית שעברתן.
אנו ב"עולם ומלואה" מאמינות כי האפשרות לעבור תהליך נפשי, במרחב בטוח ומקצועי, תיתן מענה לכאבך, ותאפשר לך להמשיך בחייך, עם יותר השלמה ורווחה נפשית.
הקבוצה אינטימית, עד 10 משתתפות, תתכנס ל-8 מפגשים בני שעה וחצי, אחת לשבוע, בהנחיית פסיכולוגית קלינית מומחית, במסגרתם נתחבר וניגע יחד, בנושאים שונים הקשורים לחוויית האובדן.

טיפולי פוריות

תקופת טיפולי הפוריות טומנת בחובה התמודדות פיזית ורגשית, אישית וזוגית עם תהליכים רפואיים, ציפיות, אכזבות וניסיון להמשיך את שגרת החיים לצדם.
אנחנו מזמינות אותך לא להישאר לבד.
תוכלי לשתף בתחושותייך ולמצוא בתוכך, בסביבה בטוחה ומאפשרת, יחד עם נשים העוברות תהליכים דומים, דרכים יעילות להתמודד עם תופעות שונות שייתכן ואת חשה: מתח, בדידות, לבטים שונים, פגיעה בדימוי הנשיות, קשיים בקשר הזוגי ועוד.
נלווה אותך בתקופה מורכבת זו ונסייע לך למצוא בתוכך יכולת לשאת את הרגשות הרבים המתעוררים בך ואף לגלות בעצמך כוחות העשויים לעזור לך לשלב את שגרת הטיפולים היומיומית עם התחומים והעיסוקים הנוספים שבחייך.
הקבוצה אינטימית, עד 10 משתתפות, תיפגש ל- 8 מפגשים בני שעה וחצי, מידי שבוע, בהנחיית עובדת סוציאלית קלינית, במסגרתם נתחבר וניגע יחד בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם טיפולי פריון.

אימהות יחידניות

אימהות היא חוויה יוצאת דופן בחייך. היא מביאה עמה אושר ושמחה גדולה, אך גם שינויים רבים, מהפכניים, בחיים. אימהות יחידנית, הנפוצה יותר ויותר, מוסיפה מורכבות ואתגרים ייחודיים בהתמודדות. הצורך לשאת בנטל המעשי, הכלכלי, והנפשי – לבד, עלול לגרום לתחושות עומס, בלבול ובדידות.
אנו מזמינות אותך לא להישאר לבד. בקבוצה, יחד עם אימהות חד הוריות אשר עוברות תהליכים דומים, תוכלי לחלוק את תחושותייך והתלבטויותיך. את הקבוצה מובילה פסיכולוגית קלינית באווירה בטוחה, מוגנת ותומכת. בקבוצה נעסוק בנושאים משותפים לאימהות יחידניות כגון: שאלת האבא, דימויו העצמי של הילד, התמודדות עם עומס העשייה, והתלבטויות לגבי תהליך גידול הילד.
האפשרות להתייעץ ולשתף בקשיים, בידע ובניסיון, יכולה לסייע לך בתהליך קבלת ההחלטות וכן בתחושת הרווחה הנפשית.
הקבוצה אינטימית, עד 10 משתתפות, תיפגש אחת לשבוע ל-8 מפגשים בני שעה וחצי, מידי שבוע, בהנחיית פסיכולוגית קלינית המתמחה בתחום.