טיפול קבוצתי

נשים רבות חוות ניתוק או דחייה ממעגלי התמיכה המרכזיים שלהן וחוות קושי לחלוק את תחושותיהן עם אנשים שלא עברו חוויה דומה. תחושת הבדידות בתוך משבר עלולה להציב מחסום נוסף בהתמודדות הנפשית של האישה, העלולה לחוש שאין איש שיכול להבין אותה.

קבוצות טיפוליות נועדו לאפשר לנשים חוויה של תמיכה ומרחב של הבנה. לקבוצות הטיפול במרכז מגיעות נשים שעברו חוויות דומות ומתמודדות עם משברים משותפים.

בקבוצת הטיפול מתאפשר שיח בין נשים בעלות רקע דומה, בתוך מרחב בטוח המאפשר תחושת שייכות, תמיכה הדדית, למידה של כלים, הבנה והזדהות. ניתנת אפשרות לעיבוד הקושי הרגשי, תוך עבודה ממוקדת בנושא משותף, בסיוע ובליווי של מנחת הקבוצה.

עלים לצדדים-02

אילו קבוצות טיפול קיימות?

עלים לצדדים-03

בכל קבוצה תשתתפנה עד עשר נשים, בשמונה מפגשים שבועיים בני שעה וחצי. לפני תחילת המפגשים הקבוצתיים, נערוך מפגש פרטני עם מנחת הקבוצה, לשם הכרות ותיאום ציפיות הדדי. במידת הצורך, מתאפשר במרכז גם טיפול פרטני במקביל או לאחר סיום מפגשי הקבוצה. במידה וחברות הקבוצה תרגשנה שיש צורך במפגשים נוספים, נדון על כך במפגשים ותתאפשר הארכה בהתאם לצרכים האישיים והקבוצתיים.

אובדן הריון

אובדן הריון הינו אירוע קשה, גופנית ונפשית.

את מתמודדת פעמים רבות עם אובדן הילד שחשבת עליו, דמיינת והרגשת בתוכך. תחושות עצב עמוק, כעס ואשמה כובשים את המרחב שבו שררו לפני רגע שמחה וציפייה לילד בריא. בניגוד לסוגים שונים של אבל, תחושות אלה לא תמיד מקבלות תמיכה ולגיטימציה מהסביבה ובמקרים רבים נותרות כמוסות, לא מעובדות, שמורות בנפשך ככאב חסר מענה.

הכאב והאובדן הסמוי עלולים להשפיע על היבטים שונים בחייך, גם כאשר נראה שהמשכת בחייך ואף הבאת ילדים נוספים לאחר האובדן.

אנו מעניקות לך הזדמנות לעבד את האובדן שחווית, במרחב תומך, מוגן ובטוח, עם נשים שעברו תהליך דומה, בהנחיית פסיכותרפיסטית מומחית. הקבוצה תאפשר לך לשמוע ולהשמיע את כאבך ולספר על האבל וההתמודדות היומיומית שעברת.

אנו ב"עולם ומלואה" מאמינות כי האפשרות לעבור תהליך נפשי, במרחב בטוח ומקצועי, תיתן מענה לכאבך ותאפשר לך להמשיך בחייך, עם יותר השלמה ורווחה נפשית.

הקבוצה אינטימית, עד 10 משתתפות, תתכנס ל-8 מפגשים בני שעה וחצי, אחת לשבוע, בהנחיית פסיכותרפיסטית מומחית, במסגרתם נתחבר וניגע יחד, בנושאים שונים הקשורים לחוויית האובדן.

נשמח לראותך

עלים לצדדים-02

טיפולי פוריות

עלים לצדדים-03

תקופת טיפולי הפוריות טומנת בחובה התמודדות פיזית ורגשית, אישית וזוגית לצד תהליכים רפואיים, ציפיות, אכזבות וניסיון להמשיך את שגרת החיים.

אנחנו מאפשרות לך לא להישאר לבד.

תוכלי לשתף בתחושותייך ולמצוא בתוכך, בסביבה בטוחה ומאפשרת, יחד עם נשים העוברות תהליכים דומים, דרכים יעילות להתמודד עם תופעות שונות שייתכן ואת חשה: מתח, בדידות, לבטים שונים, פגיעה בדימוי הנשיות, קשיים בקשר הזוגי ועוד.

נלווה אותך בתקופה מורכבת זו ונסייע לך למצוא בתוכך יכולת לשאת את הרגשות הרבים המתעוררים בך ואף לגלות בעצמך כוחות העשויים לעזור לך לשלב את שגרת הטיפולים היומיומית עם התחומים והעיסוקים הנוספים שבחייך.

הקבוצה אינטימית, עד 10 משתתפות, תיפגש ל- 8 מפגשים בני שעה וחצי, מידי שבוע, בהנחיית פסיכותרפיסטית מומחית, במסגרתם נתחבר וניגע יחד בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם טיפולי פריון.

מספר המקומות מוגבל, הקדימי להרשם