טיפול משולב, אם – תינוק

תינוק שוכב בידיים של אמא שלוהטיפול מיועד לכן, נשים עם תינוקות, מיד לאחר הלידה ועד לגיל 3. הפניה לטיפול נעשית על פי רוב בשל קשיי הסתגלות להורות, קשיים בדפוסי אכילה או שינה של התינוק וקשיים בקשר ביניכם ההורים לבין התינוק.
הטיפול המשולב מתבצע כאשר תינוקך נמצא בחדר הטיפולים עמך אימו, או עם שניכם ההורים, במקרה הצורך. אנחנו המטפלות מתבוננות בדינמיקה של היחסים, מה שמאפשר את האצת התהליך הטיפולי.

הקשר הראשוני של התינוק עם הדמות הקרובה הראשונה אליו, מהווה את הבסיס להתפתחות הנפשית המאוחרת יותר. ככל שאתם ההורים תקדימו לטפל בקשיים המתעוררים עם הכניסה להורות, כך ימנעו בהמשך, קשיים רגשיים ונפשיים אצל התינוק.
בטיפול משולב נלקח בחשבון מצבך הרגשי כהורה, הקשר בינך לבין התינוק, מערכת היחסים המתפתחת ביניכם ועולמו הפנימי של תינוקכם. כך, במרחב בטוח, תתאפשר עבודה טיפולית משמעותית המשפרת את רווחתכם הנפשית, ההורים, ומסייעת בביסוס קשר בטוח ומיטיב ביניכם לתינוק.

טיפול בקבוצה

סדרה הכוללת 12 מפגשים שבועיים בני שעה וחצי כל אחד, בהנחייתה של פסיכולוגית קלינית.

אודות הקבוצה:

עם הכניסה להורות את מתמודדת כאם, עם שינוי עצום הטומן בחובו לא אחת, קשיים והתמודדויות. בקבוצה תינתן לך האפשרות לעבד במרחב בטוח, נושאים מגוונים הקשורים בהסתגלות להורות: מה המקום של הצרכים שלך כאם אל מול צרכיו של תינוקך, המקום של הקריירה עם הכניסה לעולם האימהות, קשיים סביב זוגיות, הפער, לעתים, בין הפנטזיה לבין המציאות ועוד.